Radujte se s námi!

V sobotu 3. června 2023 proběhla v “Růžovém sadu přátelství a míru” jedna z mnoha svateb, které se na tomto místě od roku 2005 především od června do září konají.
Tentokrát oddávala snoubence, Martu Hanfovou a Karla Bělohlávka, lidická starostka, paní Veronika Kellerová, která si v tomto případě musela připravit oddací řeč tzv. “šitou na míru”. Vždyť oddávala vnučku lidického dítěte (pana Václava Hanfa, o němž jsme na našem FB již několikrát psali) resp. dceru snad nejaktivnějšího obyvatele poválečných Lidic (ing. Václava Hanfa). Krásný obřad podtržený slunečným počasím byl ozvláštněn samotnou nevěstou. Ta, jako operní pěvkyně, kráčející se svým otcem směrem k oddávajícímu, zpívala úžasnou píseň „Memory“ z muzikálu “Cats”.
Jak na obřadu, tak i druhý den u fotbalových kabin se sešla skoro půlka vesnice.
I tak žijí NOVÉ LIDICE!
„Růžový sad přátelství a míru“, který byl založen z iniciativy Sira Barnetta Strosse, byl zpřístupněn veřejnosti právě v červnových dnech roku 1955. Záměrem bylo propojit území původní obce Lidice s novou obcí, což se mělo stát symbolikou vazby mezi minulostí a současností resp. budoucností. Právě takovéto svatby, jako byla ta sobotní, tuto symboliku naplňují.
Příspěvek: Hana Pokorná